Hudba je relax

Rap

Rap (více používané slovo je sloveso rapping, či MCing, rýmování, spitting a nebo česky také rapování) jsou rytmicky mluvené rýmy, hra se slovíčky a poezie. Rapping nebo spíš rapování je základním elementem hip hopové hudby, ale také je úzce spojen s hip hopovou kulturou. Rapování může být doprovázáno beatem bez hudebního doprovodu. Rap by se dal zařadit pod mluvení, prózu, poezii a v poslední řadě i pod písní. Velice staré slovo rap vyjadřuje použití rychlé mluvy, původně rap znamenalo "to hit" (uhodit). Slovo se objevilo již v 16. století v Britské angličtině a znamenalo "to say" (něco říct) později bylo adaptováno afro-americkou lidovou angličtinou v šedesátých letech a znamenalo "to converse" (konverzovat, mluvit) a již brzy také znamenalo a popisovalo hudební styl. V současnosti termíny "rap"/"rapping" jsou často spojovány s hip hopovou hudbou a někdy jsou tyto dvě slova zaměnitelná. To ale neznamená, že když je v nějaké písni rap, jedná se o hip-hop. Rap se někdy používá i v rocku, metalu nebo i v jiných hudebních stylech.

Rytmus feat. Momo,Separ - Škola Rapu

See video

Už dva miliony lidí si pustilo na youtube Rytmusovu školu rapu. Vyučovat mu pomáhají pánové Separ a Momo.  Tihle tři vám dají pořádnou lekci v beatu DJe Premiera The Enemy. A jak to dopadlo se můžete podívat v klipu, ve kterém se Rytmus obul do všech, kteří dle jeho názoru nemaj v rapu co pohledávat.

Momo:
Kolotočári trápny čo si to vyplakali,
vymazávajú sa zo skladieb zahanbený jak Kali,

Chris Brown - Love More ft. Nicki Minaj

See video

Christopher Maurice Brown je americký RnB zpěvák, rapper, tanečník a herec. Své debutové album z konce roku 2005 s názvem „Chris Brown“ vydal ve věku šestnácti let se v tomto klipu sešel s Onikou Tanyou Maraj, lépe známou pod svým uměleckým jménem Nicki Minaj [niky mináž]. Jedná se o rapperku a textařku z New Yorku. Narodila se na Trinidadu, ale poté se přestěhovala do čtvrti Queens v New Yorku a a vystudovala na LaGuardia High School. Svůj první mixtape pod názvem Playtime Is Over vydala roku 2007. Její debutové album Pink Friday (2010) se stalo komerčním úspěchem.

Tohle je Brno - Tommy Haze & Mária Bikárová

See video
Jen 3 dny je na youtube klip z produkce serveru prygl.cz s názvem „Tohle je Brno“. Písnička však hlavní město Moravy právě neopěvuje. Ze 100 000 lidí, kteří podle mne dobře udělanou věc viděli, se 1500 vyjádřilo, že se jim klip nelíbí. Oproti tomu 940 dalo na youtube palec nahoru. A jak jste na tom vy? Co si o klipu myslíte?

ref: (Mária Bikárová) V Brně se mísí všemožný rasy a z týhle mísy vznikaj krásy.

FAKSON - REBEL

See video

Faksona jste zde často vídali jako admina. Má však za sebou již několik počinů, kdy narepoval vlastní dílka. Myslel jsem, že si je sem dá sám, ale dosud to neudělal .. Po jeho posledním videoklipu Klatovy zveřejnil dnes nový track Rebel. Poslechněte a posuďte. 

Karel z Klatov známý pod svoji přezdívkou Fakson se vás snaží zaujmout svými dílky.

David Steel - Cela 430

See video

První skladba s videoklipem Davida Steela po propuštění na svobodu z alba Scorpion - Cela 430. Po roce a půl se David vrací zpět!  Za mřížemi se David Steel ocitl proto, že měl spolu s dalšími třemi muži obchodovat s hutním materiálem. Podle policistů, ale zapomněli platit za něj státu DPH. Měli tak ochudit stát o minimálně o 36 milionů korun. Při domovních prohlídkách, které policie u všech udělala, zabavila i luxusní lamborgini, které si rapper Steel kupoval „cash", tedy v hotovosti za 3,5 milionů korun. Podle policie si jej totiž mohl koupit za peníze, které si trestnou činností vydělal.

 Za mřížemi se David Steel ocitl proto, že měl spolu s dalšími třemi muži obchodovat s hutním materiálem.

Reklama

www.hiphopkemp.cz/

www.eposta.cz

Používáte email, který není právě ideální na zapamatování? 
A to proto, že na vašem oblíbeném freemailu už nebylo žádné pěkné slovo k mání?
Máme pro vás řešení !
Vytvořte si email na portále
www.eposta.cz !
Na obnoveném freemailu jsou volná jména a běžná slova k dispozici. Nic vám nebrání zdarma si založit email podle vašeho vkusu. 
Neváhejte a email si založte dřív, než to udělá někdo z vašeho okolí!!!

Přihlášení